Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:
Alan Değişikliğini Takip Ediyoruz
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Merkezinden yapılan açıklama ile alan değişikliğinin takip edildiği ve uygunsuz değişikliklerin yargıya götürüleceği belirtildi.
Ekleyen: Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR | Okunma: 1773 | 07.01.2014

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Merkezinden yapılan açıklama ile alan değişikliğinin takip edildiği ve uygunsuz değişikliklerin yargıya götürüleceği belirtildi.

 

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği tarafından yapılan açıklama şöyle;

"

Değerli Meslektaşlarımız;

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın her yıl rutin olarak yaptığı alan değişikliği, bu yıl da yapılmıştır. Alan değişikliğine göre 720 kişi rehber öğretmen kadrosuna geçmiş görünmektedir. Alan değişikliği ile rehber öğretmen kadrosuna geçiş yapılan okulların listesine ulaşmak için tıklayınız.


Bu alan değişikliği Talim ve Terbiye Kurulu Kararlarına uygun olması gerekmektedir. Bu Karar göre de PDR, Psikoloji ve “yargı kararı”(!) gereği ortaya çıkan yeni duruma göre Eğitim Programları ve Öğretimi ile sınırlı olması gerekiyor. EPÖ'de yargı kararı gereği ortaya çıkan bu durumla ilgili yargı süreci Danıştay İdari Dava Daireleri aşamasında devam etmektedir ve Bakanlık kararın temyizen bozularak iptal başvurusunda bulunulmuştur. Derneğimiz olarak da kararın iptali için Bakanlılığın yanında müdahil olarak başvuruda bulunulmuştur. Bu karar temyiz aşamasında iptal edilecek düşüncesindeyiz ve iptal edilince alan değişikliği yapanların hepsi iptal edilecektir.


Meslektaşlarımızdan talebimiz, kendi okullarına ve listesini verdiğimiz okullar içinde bildikleri okullara alan değişikliği ile gelen EPÖ'cü ve diğer alanlardan yapılan değişikliği bilgilerini, kişinin adı soyadı, mezun olduğu üniversite, lisans programının adı, önceki alanının adı ve önceki çalıştığı kurumun adı bilgilerini içerecek (bu bilgilerden tamına erişilemeyebilir de) şekilde derneğimize iletmeleridir.


Tüm meslektaşlarımıza destekleri için şimdiden teşekkür ederiz.


Saygılarımızla…


Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Yönetim Kurulu"
 

« Önceki HaberSonraki Haber »

Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız veya facebook hesabınız ile yorum yapın. 1. Rehber Öğretmenlerin En Büyük Problemi Nedir?

Yönetmelik
% 23

Maaş
% 15

İdarecilerin Tutumu
% 17

Velilerin ve Öğrencilerin Tutumu
% 36

Diğerleri...
% 10

Toplam Tekil Hit: 2408176
Toplam Çoğul Hit: 16694365
Kimler Online ?
25 Ziyaretçi, 0 Üye
En son üyemiz pd.gulaytoprak, Hoşgeldiniz.

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz