Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:
Rekabet
İkinci dünya savaşı’nin hemen öncesinde Almanya’nın Herzongeneraouch kasabası’nda Adolph ve Rudolp Dassier adlı iki kardeş, ayakkabı yatıp satmak üzere bir atölye açarkar.
Ekleyen: Serdal GÜR | Okunma: 3733 | 29.12.2011

İkinci dünya savaşı’nin hemen öncesinde Almanya’nın Herzongeneraouch kasabası’nda Adolph ve Rudolp Dassier adlı iki kardeş, ayakkabı yatıp satmak üzere bir atölye açarkar.

Savaş sonrası Adolp, Rudolp’a artık birlikte çalışmak istemediğini, kendine ayrı imalathane açacağını söyler. Rudolp şaşkındır. Ufacık kasabada iki kardeş ayrı imalathanelerde rekabet edeceklerdir. Kardeşine bunun mantıklı olmayacağını, ufak kasabada zaten insanların sayılı ayakkabı satın aldıklarını, ikisinin birden iflas edeceğini söylese de Adolp bu uyarıyı dikkate almaz ve kendine yeni bir ayakkabı imalathanesi açar. Gerçekten de aralarında kıyasıya bir rekabet başlar. Rekabetleri doğdukları kasabanın sınırlarını da aşar. İki kardeş ayrıldıktan sonra birbirlerine küsmüşlerdir ve Adolp 1998 yılında öldüğünde tam 29 yıl dargınlardır. Bugün iki firmanın genel merkezi de bu ufak kasabadadır. Adolp Dassier’in ayakkabı şirketinin adı Adidas, Rudolp’unki ise ise Puma’dır.

Rekabet her alanda vardır.

« Önceki Rehberlik YazısıSonraki Rehberlik Yazısı »

güzel hikaye, demek ki bizde gerçek rekabet hiç yok; olsaydı dünya çapında bir markamız olurdu.

05.03.2014 tarihinde eklendi.

çok etkileyicimuhakak kullancam

30.03.2012 tarihinde eklendi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız veya facebook hesabınız ile yorum yapın. 1. Psikolojik Danışmanın Önlük Giymesi Uygun Olur mu?

Evet giymesi gerekir
% 8

Hayrı giymemesi gerekir
% 86

Fikrim Yok
% 6

Toplam Tekil Hit: 3030875
Toplam Çoğul Hit: 21038604
Kimler Online ?
55 Ziyaretçi, 0 Üye
En son üyemiz tozkaldiran, Hoşgeldiniz.

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz