Şifreni mi unuttun ?
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen üye değilseniz burdan kayıt olun.
Google Grupları
Turk PDR grubuna abone ol
E-posta Adresiniz:
50. Türk Pediatri Kongresi "Çocuk Gelinler ve Çocuk Anneler"
50. Türk Pediatri Kongresi "Çocuk Gelinler ve Çocuk Anneler" başlığı ile gerçekleştirilecek.
Ekleyen: Uzm. Klinik Psk. Serdal GÜR | Okunma: 2838 | 31.01.2014

50. Türk Pediatri Kongresi "Çocuk Gelinler ve Çocuk Anneler" başlığı ile gerçekleştirilecek. Kongre düzenleme kurulu kongrenin resim internet sitesinden yaptığı duyuru şöyle;

"

Sayın Meslektaşlarım

Seksen üç yıldır sizler sayesinde gelişip güçlenen Türk Pediatri Kurumu bu sene 84. Yıl 50. kongresini Antalya Rixos Sungate otelde 
26 – 30 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenleyecektir.

Kongre programında her yıl olduğu gibi Türkiye’nin her yanından konularında tecrübeli değerli hocalarımız bizlerle deneyimlerini paylaşacaktır. Bu seneki kongremizde konuların seçiminde web sayfamızda yayınladığımız sizlerin de yoğun ilgisini gördüğümüz anketler göz önüne alınacaktır.

Türk Pediatri Kurumu olarak bizler kongrelerimizde bilimsel platformda bilgilerimizi tazelerken Çocuk Sağlığını ilgilendiren sosyal konuları hep irdeledik.

Bu ülkede çocukların hastalıklarına bakarken, onların maruz kaldıkları şiddete, çocuk yaşta gelin olmalarına, küçücük elleri ile tamirhanelerde çalışmalarına, biz aile arasında hallettik diye örtbas edilen çocuk tacizlerine anlamsız savaşların onları ne kadar örselediğine duyarsız kalmadık, hep tartıştık. Ülkemizin kanayan bir yarası olan Çocuk Gelinleri 2006 yılındaki 42. kongremizin sosyal konusu yaptık. Ne yazık ki daha adolesanlıklarını yaşayamamış anne sevgisine hala ihtiyaç duyan küçücük kızlarımız kendi vücutlarını tanıyamadan evlendirilip Çocuk Gelinler ve Çocuk Anneler olmaya devam etmekte. Bu sene sosyal bölümde  ‘Çocuk Gelinler ve Çocuk Anneler’ i üyelerimizin de genel isteği olarak tekrarlamaya karar verdik. Bu toplantımızın da sizlerin desteği ile verimli geçeceğinden eminiz.

Dünyanın en meşakkatli mesleklerinden biri olan hekimlik son yıllarda ülkemizde çok daha zorlu hale getirilmiştir.

Ne yazık ki mesleğimizin saygınlığı örselenmiş, başka mesleklerde olmayan mecburi hizmetlerle aileler parçalanmış, performans sistemiyle meslektaşlar birbirine düşürülmüş, hekime şiddet günlük hayatın bir parçası olmuş, ertesi günü ne olacağını bilemeyen değerli hocaların motivasyonları etkilenmiştir. Kongremizde her basamakta görev yapan meslektaşlarımız sorunlarını irdeleyecektir.

Üç yıldan beri çok başarılı çalışmalar yapan TPK Genç Pediatristler kolumuz da bu kongrede toplantılar düzenleyecektir.

Kurumumuz 83 yılda sizlerin katkıları ile büyüdü, kocaman bir aile oldu. Ailemizin geleneksel yıllık kongresinde sizlerle birlikte olmayı diler hepinize saygı ve sevgilerimizi sunarız.

 

Türk Pediatri Kurumu Başkanı
Fügen Çullu Çokuğraş

Türk Pediatri Kurumu Kongre Başkanı
Mehmet Vural"

 

 

Kongre Merkezi ve Tarihi
Kongre, 26 - 30 Mayıs 2014 tarihleri arasında Rixos Sungate Otel, Kemer - Antalya’da düzenlenecektir.

Kongre Dili 
Kongre bilimsel dili Türkçe olacaktır. Uluslararası davetli konuşmacıların sunumları anında İngilizce-Türkçe- İngilizce simultane çeviri kullanılacaktır.

Kongre Web Adresi
Kongrenin resmi internet adresi olan www.turkpediatri2014.org dan kongre ile ilgili tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca kongre web sayfası üzerinden kongre facebook ve twitter adreslerine ulaşabilirsiniz.

Stand ve Sergi
Kongre süresince ilaç, tıbbi malzeme ve kitap alanlarında ürün sahibi firmaların, ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla geniş bir alan ayrılacaktır.

İzinler
Kongre katılımı için kurumlara verilmek üzere talep edilecek izin yazıları, Kongre Düzenleme Kurulu aracılığı ile isteyen katılımcılara gönderilecektir.

İptaller
Konaklama ücretlerinde, 7 Mart 2014 tarihine kadar yapılacak iptallerde %50'si iade edilir. Bu tarihten sonra yapılacak iptallerde iade yapılmayacaktır. Tüm iadeler kongre bitiminden sonra yapılacaktır.

Kongre Danışma ve Kayıt Masası Çalışma Saatleri
26 - 29 Mayıs 2014 tarihleri arasında: Saat 07:00-24:00

Yaka Kartları
Tüm katılımcı ve refakatçilere yaka kartı dağıtılacaktır. Kongre düzeninin sağlanabilmesi için yaka kartlarının sürekli takılması rica olunur.

Kredilendirme
Toplantılar Türk Tabipler Birliği tarafından kredilendirilecektir.

Katılım Sertifikası
Tüm katılımcılara katılım sertifikaları 28 Mayıs 2014 tarihinde dağıtılmaya başlanacaktır. Bu tarihten önce ayrılacakların, adreslerini mutlaka danışma masalarına bildirmeleri veya bir başkasının alabilmesi için yazılı yetki vermeleri rica olunur.

ÖNEMLİ TARİHLER

 

Bildiri Son Gönderme Tarihi 11 Nisan 2014 İndirimli Kayıt İçin Son Tarih 31 Mart 2014

 

 

« Önceki HaberSonraki Haber »

Yorum yapabilmek için üye girişi yapınız veya facebook hesabınız ile yorum yapın. 1. Rehber Öğretmenlerin En Büyük Problemi Nedir?

Yönetmelik
% 22

Maaş
% 14

İdarecilerin Tutumu
% 15

Velilerin ve Öğrencilerin Tutumu
% 38

Diğerleri...
% 11

Toplam Tekil Hit: 2400935
Toplam Çoğul Hit: 16612075
Kimler Online ?
57 Ziyaretçi, 0 Üye
En son üyemiz pd.gulaytoprak, Hoşgeldiniz.

Copyright © Turkpdr.com | 2010 | Bu sitede yer alan içerikler kaynak gösterilmeksizin kopyalanamaz ve yayınlanamaz